Туристичні податки – які країни вводять та підвищують збори у 2023 році

Туристичні податки – в Європі, Азії та США.

Цього року кількість мандрівників повернулася майже до рівня, що був до пандемії, що підтримало туристичні точки, які втратили переваги під час обмежень і закриття через COVID-19. Але деякі популярні напрямки вже стурбовані тим, що проблеми надмірного туризму повернуться.

У результаті одні вдалися до впровадження «туристичного збору» у 2022 році, а інші планують запровадити його цього року. Але в багатьох місцях вже діють туристичні податки, і якщо ви подорожували за кордон, ви, швидше за все, платили їх раніше. Можливо, ви раніше цього не помічали, оскільки іноді цена за готель або квартиру вже містить всі податки.

Але, щоб уникнути зайвих сюрпризів, майте на увазі – в яких містах та країнах вам доведеться сплачувати туристичні збори. Для цього Euronews зробили аналітику, за допомогою якої можна орієнтуватися – скільки доведеться заплатити туристичних зборів під час подорожі в Барселону, Венецію, Прагу та інші європейські міста.

Барселона підвищує туристичний податок у 2023 році

Туристичний податок у Барселоні буде збільшено протягом наступних двох років, оголосила міська влада. З 2012 року гості столиці Каталонії повинні сплачувати як регіональний туристичний збір, так і додатковий загальноміський збір.

Тепер міська влада оголосила про підвищення комунального збору. З 1 квітня 2023 року відвідувачам доведеться заплатити 2,75 євро за добу (це немало). Друге підвищення відбудеться наступного року 1 квітня 2024 року, коли плата зросте до 3,25 євро. Податок поширюється на відвідувачів, які проживають в офіційних туристичних місцях.

Рада заявила, що виручені кошти будуть використані для фінансування інфраструктури міста, включаючи покращення доріг, автобусного сполучення та ескалаторів. 

У 2023 році Валенсія запровадить туристичний податок

Валенсія оголосила про запровадження туристичного податку для мандрівників, які проживають у всіх типах розміщення в регіоні, включаючи готелі, хостели, апартаменти та кемпінги. Він набуде чинності в кінці 2023 або на початку 2024 року – відвідувачам доведеться заплатити від 50 центів до 2 євро за ніч залежно від обраного житла на термін до семи ночей.

Влада каже, що збір піде на сталий розвиток туристичного сектору регіону. Виручені кошти також будуть використані для забезпечення більш доступного житла для місцевих жителів у туристичних точках. 

Венеція введе туристичний збір у 2023 році

Венеція з літа 2023 року може почати стягувати плату з туристів, які планують відвідати це місто. Італійська газета La Stampa повідомила ще в серпні 2022 року, що було запропоновано кілька заходів для контролю кількості туристів, наприклад система онлайн-бронювання. Але потрібно докласти більше зусиль, щоб зменшити кількість людей, включаючи плату за в’їзд до міста. Запропонований збір коливатиметься від 3 до 10 євро залежно від того, низький чи високий сезон.

ЄС запровадить туристичну візу з 2023 року

З листопада 2023 року громадяни країн, які не входять до ЄС, включаючи американців, австралійців, британців та інших мандрівників з-за меж Шенгенської зони, повинні будуть заповнити заявку на 7 євро, щоб потрапити. Особам молодше 18 і старше 70 не доведеться сплачувати збір.

Процес буде значною мірою автоматизований, і для заповнення форми знадобиться не більше 10 хвилин. Для цього знадобляться паспортні дані та дані про подорож, а також деякі основні питання безпеки. Підтвердження безвізового в’їзду до країн Шенгену буде видано автоматично протягом кількох хвилин після оплати. Але мандрівникам рекомендується подавати заявку принаймні за 72 години до того, як вона їм знадобиться, на випадок будь-яких затримок.

Країни, де потрібно платити туристичний збір

У багатьох країнах вже діє туристичний збір, який стягують за різних причинах. Деякі збори націлені на те, що скоротити надмірну кількість туристів.

Австрія

В Австрії треба сплачувати податок на ночівлю, який залежить від того, в яку провінцію ви поїдете. У готелях Відня чи Зальцбурга треба додатково сплатити 3,02% від рахунку за проживання. Туристичний збір має назву – Tourismusgesetz та Berherbergungsbeiträge.

Бельгія

Туристичний податок у Бельгії також стягується з розміщення за кожну ніч перебування. Комісія іноді включається у вартість номеру в готелі Але деякі відокремлюють вартість і роблять її додатковою оплатою, тому вам потрібно уважно перевіряти своє бронювання на Booking.com.

Антверпен і Брюгге стягують тариф за номер. Ціна в Брюсселі залежить від розміру та рейтингу готелю. Загалом це близько 7,50 євро.

Бутан

У той час, як туристичні збори в більшості країн становлять менше 20 євро, податок у Бутані достатньо високий. Мінімальна щоденна плата для більшості іноземців становить: 250 доларів США (228 євро) на особу на день у високий сезон і трохи менше в низький сезон. Але ця сума покриває багато, включаючи проживання, транспорт по країні, гіда, харчування та вхідні квитки.

Болгарія

У Болгарії стягується туристичний збір за ночівлю. Він дуже низький і варіюється залежно від району та класифікації готелю – приблизно до 1,50 євро.

Карибські острови

На більшості карибських островів туристичні податки додаються до вартості проживання в готелі або плати за виїзд. Комісія коливається від 13 євро на Багамах до 45 євро на Антигуа і Барбуді.

Хорватія

Хорватія підвищила свій туристичний податок у 2019 році. Проте підвищена ставка застосовується лише в пік сезону влітку. Відвідувачі платять близько 1,33 євро з людини за ніч.

Чеська Республіка

Туристичний збір у Чехії потрібно сплатити лише під час відвідування столиці – Праги. Він дуже малий (менше 1 євро) і оплачується з особи за ніч, до 60 ночей. Податок не поширюється на дітей до 18 років.

Франція

У Франції існує податок, який додається до рахунку в готелі та змінюється залежно від міста, у якому ви перебуваєте. Ціни коливаються від 0,20 євро до приблизно 4 євро з людини за ніч. Такі туристичні точки, як Париж і Ліон, використовують гроші для підтримки туристичної інфраструктури.

Німеччина

У Німеччині існує те, що вони називають «податком на культуру» (a kulturförderabgabe), а також «податком на ліжко» (a bettensteuer) у таких містах, як Франкфурт, Гамбург і Берлін. Комісія становить близько 5% від вашого рахунку в готелі.

Греція

Туристичний податок у Греції залежить від кількості зірок готелю або кількості кімнат, які ви знімаєте. Це може бути що завгодно до 4 євро за номер. Його запровадило Міністерство туризму Греції, щоб допомогти скоротити борг країни.

Угорщина

Туристичний збір в Угорщині стягується лише в Будапешті. Мандрівники повинні сплачувати додаткові 4 відсотки щоночі від вартості номеру.

Таїланд

Уряд Таїланду розглядає можливість запровадити новий податок для туристів. Якщо його схвалять, іноземці мають платити по прибутті.

Міністерство туризму вже підготувало законопроект. За прогнозами, ухвалити його можуть у червні 2023-го. Отже, вже влітку туристи повинні будуть платити за в’їзд та перебування – по 8 євро з особи.

Звільнять від податку іноземців з дозволами на роботу та прикордонними перепустками. Не доведеться платити і тим, хто приїжджає до країни на день без ночівлі.

Індонезія

Туристичний податок в Індонезії стягується лише на Балі. У 2019 році новий закон передбачає, що іноземні відвідувачі індонезійського острова повинні сплачувати збір у розмірі 9 євро. Повідомляється, що доходи від податку йдуть на програми, які допомагають зберегти навколишнє середовище та балійську культуру.

Італія

Туристичний збір в Італії залежить від того, де ви перебуваєте. Венеція може ввести власний податок влітку 2022 року. Тим часом плата в Римі коливається від 3 до 7 євро за ніч залежно від типу кімнати, але в деяких менших містах стягується більше.

Японія

В Японії це надходить у формі податку на виїзд. Відвідувачі Японії платять 1000 ієн (близько 8 євро), коли вони виїжджають з країни. На офіційному туристичному веб-сайті стверджується, що цей невеликий податок «значно впливає» на економіку.

Малайзія

Туристичний податок у Малайзії є фіксованою ставкою та стягується за ніч проживання. Це не більше ніж близько 4 євро за ніч.

Нова Зеландія

Багато туристів, людей, які перебувають у робочих відпустках, а також деяких студентів і робітників, які приїжджають до Нової Зеландії, повинні сплачувати міжнародний збір на охорону природи та туризм (IVL), коли вони прибувають. Але люди з Австралії звільнені. Це 35 новозеландських доларів, тобто приблизно 21 євро.

Нідерланди

У Нідерландах діє туристичний податок на землю та податок на водних туристів. В Амстердамі це становить 7% від вартості готельного номера, що називається toeristenbelasting.

Португалія

Низький туристичний податок у Португалії сплачується за ніч з особи та поширюється лише на гостей віком від 13 років. Це приблизно 2 євро. Ви повинні заплатити лише за перші сім днів перебування.

Словенія

Туристичний збір у Словенії залежить від місця розташування та рейтингу готелю. Він трохи вищий у великих містах і курортах, включаючи Любляну та Блед – близько 3 євро.

Іспанія

Якщо ви прямуєте на Ібіцу чи Майорку, вам доведеться заплатити туристичний збір. Сталий туристичний податок, який застосовується до житла для відпочинку на іспанських Балеарських островах (Майорка, Менорка, Ібіца, Форментера), також поширюється на кожного відпочиваючого віком від 16 років. У високий сезон податок може досягати 4 євро за ніч.

Швейцарія

Туристичний збір у Швейцарії залежить від місця розташування. Вартість вказана за ніч і за людину і становить приблизно 2,20 євро. Ціни на проживання зазвичай не включають туристичний збір – він вказується окремою сумою, тому його легше відстежувати. І це стосується лише перебування менше 40 днів.

США

Готельний податок або податок на проживання для мандрівників, які орендують житло, стягується в більшості Сполучених Штатів. Його також називають податком на проживання. Плата стягується в готелях, мотелях і пансіонатах. Повідомляється, що найвища ставка сплачується в Х’юстоні, з 17-відсотковим податком на готельний рахунок.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена картаОСАГО та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *