Транспорт в Будапешті – найкращі поради як пересуватися містом

Будапешт– місто, яким дуже легко пересуватися, завдяки великій кількості автобусів, човнів, трамваїв і метро. До того ж, столиця Угорщини дуже доступна для піших прогулянок – є багато пішохідних маршрутів, які варто пройти власними ногами.

Але іноді треба швидко дістатися з одного району до іншого, тому краще скористатися громадським транспортом.

Увага: до 30 червня 2023 року громадський транспорт, а саме – трамваї, метро та автобуси для громадян України безкоштовні. Для поїздки треба мати документ – закордонний паспорт або ID-картку для пред’явлення контролерам та підтвердження громадянства.
Виключення – автобуси в аеропорт Будапешту платні.

Піші прогулянки — найдешевший та найкращий спосіб побачити архітектуру Будапешта

Піші прогулянки – найкращий спосіб побачити Будапешт. Це не тільки найшвидший, а й безумовно, найприємніший спосіб пересування містом. Прогулянка вуличками Будапешта – це спосіб знайти заховані архітектурні скарби міста, а й побувати у чудових ресторанах, барах та кафе. Кожна прогулянка стане спонтанною екскурсією містом з красивою архітектурою.

Будапешт є безпечним містом для прогулянок. Але майте на увазі, що на деяких ділянках набережною Дуная, зокрема в Буді, велосипедисти та пішоходи ходять одними дорогами, тож стережіться велосипедистів.

Громадський транспорт у Будапешті – загальна інформація

Budapest Közlekedési Központ (BKK) керує транспортною мережею Будапешта, яка включає лінії метро, ​​трамваї, автобуси та навіть човни Дуєм влітку. У BKK є зручний додаток для планування подорожі, в якому можна планувати майбутню поїздку і бачити в поточний момент прибуття наступного автобуса, трамвая, поїзда метро. Це дуже зручно і особливо корисно взимку, коли температура регулярно падає нижче -1°C.

У громадському транспорті Будапешта ви можете придбати квиток на одну поїздку або проїзний квиток, дійсний від 24 годин до місяця, що охоплює всі види громадського транспорту BKK. Ціни на такі денні абонементи починаються від 2500 HUF (6,4 Євро) за 24 годиниBudapest card (коштує від €29 за 24 години) також включає проїзд у громадському транспорті, а також безкоштовний вхід та знижки на більшість історичних та культурних пам’яток.

Квитки на громадський транспорт можна придбати в касах на станціях метро або в фіолетових автоматах самообслуговування, які розташовані на більшості станцій метро, ​​автобусів і трамваїв. Одноразовий квиток треба провалідувати, коли зайшли на станцію метро або сідаєте в автобус чи трамвай.

Зберігайте квиток при собі до кінця подорожі. Квиткові інспектори, частіше за все одягнені як звичайні пасажири, доки не з’явиться фіолетова пов’язка на рукаві. За безквитковий проїзд високі штрафи. Штраф подвоюється, якщо ви не можете оплатити на місці. Квитки не можна використовувати для пересадок, крім пересадки на іншу лінію метро.

Подорожувати Будапештом на велосипеді легко і недорого

Будапешт є дуже дружнім до велосипедів містом (звичайно це не Амстердам, але тут теж є де покататися на ровері). В центрі міста є велосипедні доріжки, а велодоріжки на березі Дунаю в Буді є одними з найпопулярніших двоколісних маршрутів.

У Будапешті легко взяти велосипед напрокат. Для цього треба встановити додаток  MOL Bubi, зареєструватися в ньому та знайти найближчу зелену станцію з велосипедамиЦіна від 40 HUF (0,11 Євро) за хвилину. Коли закінчите поїздку, просто поверніть велосипед на одну з багатьох велосипедних станцій у місті, щоб зупинити лічильник.

Скористуйтеся метро Будапешту

Метро – це найшвидший спосіб пересування Будапештом, особливо цей вид транспорту актуальний у морозні зимові місяці. Є чотири лінії метро, ​​причому лінія метро 1 (також відома як Жовта лінія) є найстарішою підземною залізницею в континентальній Європі. Вона входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Варто проїхатися хоча б один раз, щоб подивитися на старинні станції, а якщо пощастить – проїхатися старими вагонами.

  • Жовта лінія (1) – йде від Vörösmarty tér до міського парку, нижче проспекту Андраші. 
  • Червона лінія (2) – йде від Déli pályaudvar у Буді до Örs Vezér tér у Пешті
  • Сині лінія (3) – перетинає Пешт з півночі на південь (майте на увазі, що ця лінія перебуває в стадії постійного будівництва, тому вам може знадобитися пересісти на автобус). 
  • Зелена лінія (4) – найсучасна, прокладена між вокзалами Келеті та Kelenföld.

Прогулянка трамваєм – найдешевша екскурсія з чудовими видами на Дунай та Будапешт

Жовті трамваї Будапешта – красиве доповнення усіх фотографій з цього міста. А ще це дуже класний спосіб подорожувати вздовж набережних Дунаю. Трамвайна мережа охоплює більшу частину Пешта і Буди, а також поширюється на передмістя. Трамваї швидкі, прості у використанні та зазвичай набагато швидші, ніж автобуси (бо ганяють по виділеним коліям). А ще з них можна побачити красоти міста, на відміну від їзди на метро під землею.

Трамвай №2 — це один із найкрасивіших трамвайних маршрутів у Європі, який огинає береги Дунаю з боку Пешта та торохтить біля Угорського парламенту з видом на Замкову гору на іншому березі річки. 
Трамваї №4 і №6 сполучають Буду та Пешт від мосту Петефі до мосту Маргіт, перетинаючи Великий бульвар у Пешті.

Квиток на одноразову поїздку коштує 350 HUF (біля 1 Євро) на протязі 80 хвилин з моменту валідації (або 120 хвилин у нічних рейсах). 

Автобуси, щоб дістатися до передмістя

Автобуси та електротролейбуси охоплюють місто аж до околиць. 
Регулярні сині автобуси, які курсують по всьому місту, є хорошим вибором, якщо ви хочете піднятися на Будайські пагорби чи Замковий район. 
Автобуси 16 і 16A доставлять вас до замку,
Автобуси 21 і 21A прямують до Нормафи – найвищої частини міста з чудовими парками та пішохідними стежками. 
Червоні тролейбуси з’єднують центр міста Пешт з кварталами за Великим бульваром József krt.

Приміські поїзди для одноденних поїздок із Будапешта

Мережа приміських поїздів HÉV (Helyiérdekű Vasút) чудово підходить для мандрівників, які хочуть відвідати захоплюючі малі містечка неподалік від Будапешта, наприклад, Сентендре.

Найпростіший спосіб дістатися Сентендре – це сісти на потяг HÉV H5, який йде від центру Буди. 
HÉV H8 курсує до Gödöllő, де знаходиться елегантний королівський палац у стилі бароко.
HÉV H7 прямує на південь до острова Чепель.

Літні човни – замість екскурсіонних по Дунаю

У літні місяці BKK запускає річний громадський транспорт – човні по Дунаю. Вони поєднують різні зупинки на берегах річки. На човнах можна дістатися до деяких найвизначніших пам’яток міста, зокрема до Угорського парламенту та острова Маргіт.

Човен — не найшвидший спосіб пересування, але набагато бюджетніше, ніж купляти екскурсію по Дунаю на екскурсійному човні. Квиток на човен коштує 750 HUF (2 Євро), а квиток на 2-3 годинну екскурсію – від 7000 HUF (18,5 Євро). Дійсно велика різниця, щоб насолодитися містом з води. 

Крім того, є пороми з короткими маршрутами, які коштують усього 170 HUF(0,5 Євро) за один квиток. Але спочатку перевірте на сайті BKK, чи він працює, перш ніж вирушати на береги річки, оскільки вона може бути непостійною.

Таксі для нічних поїздок

Якщо вам потрібно повернутися до готелю пізно ввечері, краще скористатися таксі, що має додаток в смартфоні. В Будапешті – це таксі Bolt. Він працює так само, як Uber (який нажаль не працює в Угорщині) – ви можете замовити машину за лічені хвилини, щоб дістатися більшості частин міста.

Автобуси в аеропорт Будапешта

З аеропорту до міста ходить автобус 100Е – вартість проїзду 2200 HUF (6 Євро). Купити можна у фіолетових автоматах продажу квитків у аеропорту біля зупинки автобуса, у водія або у будь-якому автоматі – в центрі міста. Оплата готівка або картка.

Оренда автомобіля дійсно корисна лише для одноденних поїздок за межі Будапешта

Оренда автомобіля у Будапешті має сенс, коли ви плануєте поїздку по країні. В самому місті автомобіль вам не знадобиться, до того ж треба знайти паркінг, де його залишити під час піших прогулянок. Якщо вам дійсно потрібно орендувати авто – шукайте найкращі варіанти на Rentalcars.com – міжнародні компанії з оренди автомобілів мають офіси в деяких великих готелях і в аеропорту. Докладніше про подорож в Будапешт, парковки в місті та аеропорту на власному автомобілі можна почитати тут.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram
Підписуйтесь у мій Телеграм – тут завжди свіжі новини про подорожі

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *