Правила, про які варто знати під час автомобільної подорожі Європою

Дивні правила ПДР у країнах Європи – що треба знати заздалегідь перед тим, як поїхати у автомобільну подорож до країн Європи.

Якщо ви плануєте авто-подорож Європою, варто дотримуватися місцевих правил дорожного руху та поведінки за кермом – деякі з них можуть вас здивувати.

Чи можна перевозити дітей на передньому сидінні автомобіля

Якщо ви плануєте їздити автомобілем у Європі зі своїми маленькими дітьми, вам потрібно знати про існуючі обмеження. У більшості країн лише діти зростом понад 1,35 м можуть сидіти на звичайному сидінні без використання бустера. У деяких, однак, від дітей вимагають бути навіть вищими за цей зріст. Наприклад, у Німеччині та Італії, мінімальний зріст має бути заввишки понад 150 см.

І вам потрібно враховувати не лише висоту. У деяких європейських країнах дітям дозволяється пересуватися на передньому сидінні авто, але тільки на додатковому сидінні. Тоді як в інших, наприклад в Іспанії , забороняється пересуватися в передній частині автомобіля особам віком до 18 років.

Порада: Здебільшого сидіння-бустери мають відповідати певним вимогам ЄС, тому перед поїздкою необхідно переконатися, що вони дотримані, щоб уникнути стресу в останню хвилину. Особливо це важливо, коли ви плануєте мандрувати на орендному автомобілі. Спочатку дізнайтеся правил перевезення дітей у авто, потім, шукаючи авто, дізнайтеся, чи є у ренткара вільні бустери /крісла на ваші дати.


Якщо ви бронюєте авто на Rentalcars – все зробити набагато простіше. Дізнавшись, чи потрібне вам крісло для дитини, спочатку обирайте місто оренди авто, потім клас авто, далі, обираючи додаткові послуги – натисніть плюс на кількісті дитячих крісел або сидінь для немовлят.

Перевірте чи відрізняються знаки у містах

Здебільшого правила та знаки в Європі співпадають з тими, що ми бачимо на наших дорогах та вулицях у містах. Але є такі, які ми точно не побачимо в Україні. Наприклад, в італійських містах, є дуже підступний знак – Zona traffico limitato – він обмежує на деяких вулицях або районах пересування автомобілів без певного дозволу. Тобто, під цей знак неможна заїжджати, якщо постійно не живешь на цій вулиці, або не привозиш товари до крамниці тощо. Автомобілям з інших міст, країн, або орендним авто неможна проїжджати під цій знак. Більш докладніше про цей знак можна прочитати в моєму звіті про подорож Сицилією.

Порада: Частіш за все цей знак ставлять у центрі міста і частіш за все туристи бронюють там же житло. Спитайте у готелю чи власника квартири – чи можна паркуватися на вулиці біля обраного житла, чи не є там обмеження знаком Zona traffico limitato. Перед тим, як планувати заїзд у італійське місто, або перед бронюванням готелю, знайдіть паркінг, де можна залишити авто.

Дізнайтеся як виглядають камери контролю швидкості

У всіх країнах Європи камери контролю швидкості виглядають по-різному. Наприклад, в Італії камери контролю швидкості великі та яскраво-помаранчеві. Хоча їх можна легко сплутати з поштовою скринькою чи навіть яскравим смітником на узбіччі дороги.

Порада: Пошукайте в Google як виглядають камери контролю швидкості перед початком поїздки. Це допоможе уникнути стресу та навіть значного штрафу.

Возіть в машині запасні окуляри

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що у Франції, Іспанії та Швейцарії власники окулярів повинні завжди мати при собі другу пару під час водіння. Це для того, щоб бути впевненим – окуляри зламалися, але водій може їхати далі у додаткових, а не робити це наосліп. Були випадки, коли людей зупиняли і просили показати другу пару. Якщо ї не біло – виписували штраф, якого можна було уникнути.

Візьміть у дорогу вогнегасник і аварійний набір

У таких країнах, як Бельгія, Швеція, Данія та НорвегіяУкраїна теж) вогнегасник є вимогою завжди бути присутнім в автомобілі. Іще одна нестандартна річ у багажнику повинна бути у Естонії – це наявність дерев’яних або пластикових блоків, які можна підкласти під колеса автомобіля, щоб запобігти його скатуванню назад. Набори для поломки також потрібні в деяких європейських країнах.

Порада: Орендуючи машину можна бути спокійним – в ній завжди є все необхідне за вимогами тієї країни, де ви плануєте подорож.

Швидкісний режим та проїзд автострадами

Їзда дорогами та автострадами також має свої нюанси, відрізняючись від звичних українських правил – починаючи від швидкості, закінчуючи зупинкою в недозволеному місці.

  • У країнах Європи максимально допустиме перевищення швидкісного режиму – не вище ніж 5% від дозволеного ліміту. А якщо більше – вам загрожує серйозний штраф. Особливо якщо перевищення швидкості зафіксовано на камеру або машину зупинив поліцейський. Наприклад, у Франції – це задоволення коштує від 50 до 1500 євро.
  • На німецьких автобанах категорично не можна зупинятися – це пов’язано з тим, що в країні немає обмеження швидкості. Автомобіль може розвивати на трасах ту швидкість, з якою він може безпечно переміщатися. За зупинку на автобані через поломку автомобіля або якщо закінчився бензин, загрожує штрафи від 65 €.
  • Проїзд автомагістралями у багатьох Європейських країнах платний. Але не на всіх автобанах встановлено шлагбаум для прийому оплати проїзду. Наприклад, у таких країнах, як Словаччина, Австрія, Чехія, Словенія та Румунія, необхідно купувати так звану віньєтку. Якщо цього не зробити – загрожує штраф близько 100 євро.

Штрафи пішоходам

Пішоходам так само потрібно бути обережними: у Барселоні, наприклад, за перехід через вулицю в недозволеному місці або на червоне світло світлофору загрожує штраф – 200 євро. А якщо переходити зеброю надто повільно, затримуючи рух автомобілів, за це теж можуть виписати штраф – 80 €. У Польщі штраф за перехід вулиці у недозволеному місці – 100 злотих (23 €).

Не можна пити воду або їсти за кермом

Ви звикли швидко щось кинути у шлунок, або випити з пляшки води, під час керування автомобілем? Це може призвести до серйозних наслідків на Кіпрі. У країні повністю заборонили водіям їсти та пити за кермом. Це стосується навіть питної води. Ви можете зіткнутися зі значним штрафом, якщо ви не дотримуватиметеся правил країни.

Не вживати алкоголь перед тим, як сідати за кермо

Ми всі знаємо, що не можна сідати за кермо в нетверезому стані. Але законодавчі пороги деяких країн пропонують невелику свободу дій. У Європі ці пороги сильно відрізняються між країнами, а деякі навіть забороняють вам повністю пити, якщо ви потім сідаєте за кермо.

У Данії, наприклад, забороняється їздити за кермом з вмістом алкоголю в крові понад 0,2 проміле. А тих, хто це зробить, чекає великий штраф. У Польщі встановлено ще суворіший поріг: кожному, хто має вміст алкоголю в крові понад 0,02 проміле, загрожує заборона керування автомобілем або навіть ув’язнення. Але у Румунії, Чехії та Угорщині штрафують або засуджують будь-кого, у крові якого рівень алкоголю вище нуля.

Приклади обмежень в деяких країнах Європи:

  • 0 проміле: Угорщина, Румунія, Словаччина, Чехія
  • 0.2 проміле: Норвегія, Польща, Сербія, Швеція, Естонія.
  • 0.3 проміле: Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Грузія, Молдова, Чорногорія
  • 0.4 проміле: Литва
  • 0.5 проміле: Австрія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Північна Македонія, Словенія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швейцарія
  • 0.8 проміле: Великобританія (у Шотландії – 0.50 проміле), Ліхтенштейн, Мальта

Порада: Перед тим, як випити алкогольний напій, треба ретельно перевірити чи дозволяється керування автомобілем у нетверезому стані в країні, у якій ви перебуваєте.

Тримайте машину в чистоті

У деяких країнах у вас навіть можуть бути проблеми через стан вашого автомобіля і це стосується не тільки розбитих фар або подряпин на бампері. У Болгарії, наприклад, заборонено керувати брудним автомобілем. Незалежно від того, чи є у вас брудний номерний знак чи брудні вікна, переконайтеся, що ваш автомобіль утримується в чистоті.

Не надягайте навушники за кермом

У деяких країнах Європи заборонено використовувати будь-які навушники під час водіння. У 2015 році Франція наклала заборону на всі гарнітури без використання рук і будь-які пристрої, що видають звук у вухо. Ті, кого спіймають, можуть зіткнутися зі значним штрафом.

Розмови по мобільному телефону

Розмови за кермом також вважаються серйозним порушенням. В Італії штраф варіюється від 161 до 467 євро. Але уряд країни хоче підняти його до 1700 євро, оскільки розмови за кермом відволікають водіїв і створюють аварійну ситуацію на дорогах. За повторне порушення закону виписуватимуть штраф у розмірі до 2588 € та позбавлятимуть прав на три місяці.

Перевірте, чи немає дітей або кота під авто

Незалежно від того, збираєтеся ви в коротку поїздку чи подорожуєте далі, у Данії за законом перед кожним виїздом ви зобов’язані перевіряти двигун свого автомобіля. Це зроблено для того, щоб переконатися, що ваш автомобіль у безпеці, перш ніж поїхати. У країні діє ще одне правило, яке може вас просто здивувати: це також законна вимога перевіряти чи є хтось під машиною, перед тим як їхати на ній. Це потрібно, щоб переконатися, що під нею не сховалася тварина або дина.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *