Зимові виставки та експозиції в європейських музеях

Зимові виставки в Європі: Прага, Базель, Амстердам, Мадрид – міста, де можна взимку 2023 року побачити Українське мистецтво, Вермеєра та коштовності чеської корони.

Базель – Швейцарія

У Базельському художньому музеї в грудні відкрилася важлива виставка, яка намагається переосмислити роль України в історії світової культури. Експонати виставки надала Київська національна картинна галерея. Усіх представлених на виставці художників поєднує та обставина, що вони народилися на території нинішньої України. На виставці можна побачити картини Іллі Рєпіна, Дмитра Левицького, Володимира Боровиковського, Архипа Куїнджі, Миколи Ярошенко, Давида Бурлюка та іншіх митців, що жили та працювали на території України.

Коли: 06.12.2022 – 30.04.2023
Квитки: в касі та на сайті Базельського художнього музею.

Мадрид – Іспанія

В Мадриді вже відкрилася виставка В епіцентрі бурі: Модернізм в Україні 900–1930 -х років, присвячена українському мистецтву перших десятиліть XX ст. Представлено близько 70 робіт від картин маслом і ескізів до колажів і театральних дизайнів. Дотримуючись чіткого хронологічного порядку, в експозиції представлені роботи майстрів українського модернізму, таких як Олександр Богомазов, Василь Єрмілов, Віктор Пальмов, Анатоль Петрицький. Більшість творів надав Національний художній музей України. Виставка українського авангарду залишиться у Мадриді до кінця квітня, після чого перебазується до Кельна, де її можна буде побачити влітку 2023 року.

Коли: 29.11.2022 – 30.04.2023
Квитки: на сайті Музею Тиссена

Прага – Чехія

Вже у січні в Празі після п’ятирічної перерви знову виставляють чеські королівські регалії. Виставка триває лише па п’ять днів. Чеська корона святого Вацлава вважається одним із чотирьох найдавніших королівських вінців середньовічної Європи. Одночасно це одна з найважливіших пам’яток середньовічного мистецтва. Зазвичай чеські королівські регалії зберігаються за сімома замками у спеціальній кімнаті у соборі святого Віта у Празькому Граді. Виставляють скарби тільки з особливо урочистих випадків і лише на дуже недовгий час. Попереднього разу чеські королівські регалії демонструвалися п’ять років тому з нагоди сторіччя виникнення Чехословаччини. Цьогорічну виставку присвячено 30-річчю утворення Чеської Республіки. Разом із королівськими регаліями планується показати також череп святого Вацлава у дорогоцінному релікварії.

Коли: 17 – 21 січня 2023 року, з 9:00 – 17:00.
Квитки: виставка пройде в соборі Святого Віта і буде безкоштовною. Але на жаль через це треба готуватися стояти у великій черзі. Інформація та будь які зміни – на сайті Празького Граду.

Амстердам – Нідерланди

На початку лютого 2023 року в Амстердамі відкриється найбільша в історії виставка шедеврів Вермеєра – одного з найвидатніших більших голландських художників. Вперше в одному місці одночасно одночасно виставляють 28 картин Вермеєра. Це приблизно 75 відсотків усіх його робіт, що збереглися. Зібрати разом таку кількість картин Вермеєра досі нікому не вдавалося. Попередній рекорд належав виставці 1996 року у Гаазі, на якій були представлено 23 картини. На минулорічній дрезденській виставці показували лише десять картин Вермеєра, і це сприймалося як неймовірна сенсація.

Коли: 10.02 – 04.06.2023
Квитки: Вже відкрита попередня продаж квитків на сайті музею Рейксмюзеум.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена карта, ОСАГО та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *