Весняні виставки та експозиції в європейських музеях

Виставки в музеях Європи навесні 2023 року: яких митців можна подивитися в Парижі, Відні, Амстердамі, Берліні, Лондоні та Венеції.

Виставки, які почалися взимку та продовжуються навесні – можна побачити тут.

Відень – Австрія

15 лютого у Відні розпочалася виставка графіки Пітера Брейгеля Старшого та художників його епохи. З високою технічною віртуозністю та надзвичайною винахідливістю митці створювали образи свого радикально мінливого світу, в якому Реформація, розширення колоніальної торгівлі та посилення урбанізації призвели до глибокого перегляду суспільних норм.

Виставка в музеї ALBERTINA представляє добірку з близько 90 робіт із власних фондів музею, які є прикладом цього незрівнянного розквіту практики малювання. Окрім відомих шедеврів Пітера Брейгеля Старшого та видатних малюнків таких художників, як Ян де Бір, Маартен ван Хемскерк чи Хендрік Гольціус, кілька нещодавно відреставрованих робіт будуть представлені широкій публіці.

Коли: 15.02 – 24.02.2023
Квитки: на сайті музеї Albertina

Берлін – Німеччина

У березні обов’язково треба їхати до Берліна – дивитися першу в історії монографічну виставку Хуго ван дер Гуса. Ніколи раніше твори цього найбільшого майстра Північного Відродження самостійно не виставлялися. Берлінська картинна галерея обіцяє вперше зібрати разом практично усі відомі роботи художника. Наприклад, із Брюгге привезуть знаменитий шедевр «Успіння Богоматері», який раніше ніколи не залишав територію Бельгії. А з американського
Бостона — грандіозний вівтарний триптих «Мучеництво святого Іполита», створений одним із талановитих послідовників Хуго ван дер Гуса.

Майже одночасно у Берлінській картинній галереї пройде також велика виставка графіки Альбрехта Дюрера з найбагатших власних скарбів музею. Серед 120 експонатів уперше за останні роки можна буде побачити хрестоматійний малюнок – портрет матері.

Коли: Хуго ван дер Гус – 31.03 – 16.07.2023, Дюрер – 12.05 – 28.07.2023
Квитки: на сайті Берлінської картинної галереї

Париж – Франція

Березень в Парижі буде дуже багатий на різні виставки та експозиції. Тому вирішуйте, що вам більш до подоби та плануйте поїздку.

В музеї Оранжерея – виставка Матісс. Cahiers d’art, ключові 1930-ті роки. Виставка об’єднує добірку робіт десятиліття з метою розуміння основних проблем того часц. Статті та репродукції творів Матісса допомогли відновити його конкуренцію з Пікассо. Для цієї виставки було зібрано низку видатних робіт, які не часто виставлялися у Франції, зокрема «Велика лежача оголена» з Балтимора, «Пісня» з Х’юстона та серія «Румунські блузки» 1938 року , що зберігаються в різних американських музеях.

Коли: 01.03 – 29.05.2023
Квитки: сайт музею Оранжерея

Навесні 2023 року музей Жакмара-Андре вшановує творчість великого майстра живопису Джованні Белліні (бл. 1430-1516), засновника венеціанської школи, до якої належали його учні Джорджоне і Тиціан. Джованні Белліні проклав шлях до мистецтва кольору та тону, яке стало візитівкою венеціанського 16 століття.

Коли: 03.03 – 07.07.2023
Квитки: сайт музею Жакмара-Андре

Мане та Дега – одни з найвідоміших імпресіоністів, що відіграли ключову роль у новому живописі 1860-80-х років. Ця виставка об’єднує двох художників у світлі їхніх контрастів, і змушує по-новому поглянути на їхній справжній зв’язок. Він показує неоднорідний і конфліктний характер мальовничої сучасності і розкриває цінність колекції Дега, в якій Мане посів велике місце після смерті останнього.

Коли: 28.03 – 23.07.2023
Квитки: сайт музею Орсе

Баскія Х Уорхол. розпис в 4 руки стане найважливішою виставкою, яка об’єднає понад триста робіт і документів, включаючи вісімдесят полотен, підписаних спільними підписами двох художників. Також будуть представлені окремі роботи кожного. А ще набір робіт інших великих художників (Кіта Гарінга, Дженні Холцер, Кенні Шарфа, Майкла Холсбенда), щоб відчути енергію мистецької сцени центру Нью-Йорка 1980-х років.

Коли: 05.04 – 28.08.2023
Квитки: сайт Фонду Луї Віттона

Венеція – Італія

Картини Вітторе Карпаччо (бл. 1460/66 – бл. 1525/26) чудово відзначають Венецію на рубежі 15-го століття, коли вона було центром величезної морської та торгової імперієї та процвітала як головний центр культури. Справді, Карпаччо переніс у реальне життя наративні цикли біблійних та релігійних історій, які він створив для різних братств, розробляючи фантастичні сценарії, збагачені нескінченними деталями, разом із сучасні посилання на суспільство та оточення його незвичайного міста.

Коли: 18.03 – 18.06.2023
Квитки: сайт Палацу Дожів

Лондон – Великобританія

Навесні у Національній галереї Лондона пройдуть дві виставки:

Після імпресіонізма – Виставка вшановує досягнення трьох гігантів епохи: Поля Сезанна, Вінсента Ван Гога та Поля Ґоґена та відстежує вплив, який вони мали на молоді покоління французьких митців, на їхніх однолітків та на ширші кола митців по всій Європі в Барселоні, Берліні, Брюссель і Відень.

Святий Франциск Ассізький – Зустріньтеся віч-на-віч з однією з найбільш надихаючих і шанованих постатей історії на першій великій мистецькій виставці Великобританії, щоб дослідити життя та спадщину святого Франциска Ассізького. Виставка об’єднує картини з колекції Національної галереї Сассетти, Боттічеллі та Сурбарана, включаючи роботи Караваджо, Жозефи де Обідуша, Стенлі Спенсера, Ентоні Гормлі, Джузеппе Пеноне, Андреа Бюттнера, а також захоплююче нове замовлення від Річарда Лонга.

Коли: 25.03 – 13.08.2023 та 06.05 – 30.07.2023
Квитки: сайт Національної галереї

Амстердам – Нідерланди

В травні в Амстердамі стартує виставка останніх робіт Вінсента Ван Гога. За два місяці до смерті знаменитий художник переїхав у містечко Овер-сюр-Уаз і прожив там з 20 травня 1890 року до своєї смерті 29 липня того ж року. У ці місяці він був надзвичайно продуктивним і створив кілька своїх найвідоміших шедеврів, зокрема Пшеничне поле з воронами. Саме тут 27 липня 1890 року він застрелився. Саме тут його поховали.

Музей Ван Гога обіцяє зібрати роботи Ван Гога цього периоду з різних музеїв та приватних колекцій. Усього планується привезти понад 50 картин і 20 малюнків художника, які раніше ніколи разом ніде не виставлялися. Якщо запланувати поїздку до Амстердаму на другу половину травня, також можна потрапити на виставку Вермеєра в Рехсмюзеумі.

Коли: 12.05.2022 – 03.09.2023
Квитки: на сайті Музею Ван Гога

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена картаОСАГО та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *