Відкрилася гілка метро, яка поєднає аеропорт Стамбула з містом

Метро в аеропорт Стамбул – гілка метро, що єднає найбільший аеропорт Туреччини з центром міста була відкрита 22 січня 2023 року.

Президент Туреччини Ердоган 22 січня відкрив нову високошвидкісну лінію метро Стамбула, що з’єднує центр міста з мега-аеропортом Стамбула – İstanbul Havaliman.

34-кілометрова лінія метро М11 починається з району Kağıthane проходитиме через райони Eyüpsultan і Arnavutköy до аеропорту Стамбула. Метро допоможе пасажирам більш точно розраховувати час у дорозі до аеропорту, тому що наземний транспорт (автобуси та таксі) часто стоять у заторах.

Виступаючи на церемонії інавгурації, Ердоган сказав, що завдяки лінії метро Kağıthane-Airport Istanbul, яка пропускає 800 000 пасажирів на день, тепер можна дістатися до аеропорту Стамбула з Kağıthane за 24 хвилини (в порівнянні з автобусом, який в денний час може їхати тим самим маршрутом біля 1,5 годин).

Ця гілка об єднається із транспортною мережею Стамбулу, що єднає Європу та Азію. Це також сприятиме подальшому збільшенню мобільності пасажирів і вантажів.

Аеропорт Стамбула, який було офіційно оголошено відкритим наприкінці жовтня 2018 року, повноцінно запрацював у квітні 2019 року. Його називають найбільш завантаженим аеропортом у Європі з середньою кількістю 1156 щоденних рейсів (у 2022 році).

Нещодавно було інтегровано лінію метро в Махмутбеї з лінією метро в Кагітхане. Планується за кілька місяців з’єднаюти цю лінію із зупинкою метро Zincirlikuyu.

Також планується будівництво гілки метро, яка поєднає транспортну систему Стамбулу з аеропортом Сабіха Гекчен, який розташований на азійській частині Стамбулу. Але пока проєкт в стадії проведення тендору.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена картаОСАГО та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.